Archiv | Města RSS kanál pro tuto sekci
Únor

Lázně Bad Leonfelden hned u hranic

Kostel v Bad Leonfeldenu

Bad Leonfelden je menší lázeňské město v Horních Rakousích v okrese Urfahr-okolí, pouhých 5 kilometrů od hranic s Českou republikou. Z našich měst leží nejblíže Vyšší Brod, se kterým ho také spojuje silnice. Bad Leonfeld leží v historické oblasti Mühlviertel na jižním úpatí šumavské hory Sternstein. Hlavní město spolkové země Horní Rakousy – Linec se nachází 25 kilometrů na jih. Leonfeld obývá přesně 4 210 obyvatel (k 1.lednu 2016) a leží v nadmořské výšce 750 metrů nad mořem.

Historie města

Kdybychom se měli podívat trochu do historie, tak Leonfelden byl založen jako osada na křižovatce dvou obchodních cest od Dunaje do Čech. První písemná zmínka o něm pochází z roku 1154, kdy byl uveden ještě pod jménem Lonveld. V roce 1356 obec získala městská práva.

Později při husitských válkách v 15.století byl Leonfelden opevněn a sloužil jako jeden ze čtyř hraničních bodů Mühlviertlu na obranu proti výpadům z Čech – zejména proti husitským nájezdníkům. Přesto nebo možná právě proto husité město v roce 1427 jej dobyli a vyplenili.

(Pokračování textu…)

Duben

Město Ried im Innkreis