Archiv | Lyžování RSS kanál pro tuto sekci
Únor

Lyžařský areál Sandl – Viehberg

Malý ski areál Sandl – Viehberg se nachází na rakouské straně Šumavy pod městečkem Sandl. České hranice jsou odtud vzdáleny cca 5 kilometrů a nejbližším českým městem jsou Kaplice. Silnice sem sice vede trochu zajížďkou přes přechod Dolní Dvořiště i tak ale není problém se sem poměrně rychle dostat z Jižních Čech.

Viehberg je malý ale poměrně pěkný lyžařský areál. Sjezdovky se nacházejí na kopci Viehberg (výška 1 112 m.n.m.) a jsou po celé délce obklopeny lesem. Konec sjezdovek se pak nachází přímo na okraji malého městečka Sandl.

  

Na lyžaře zde čekají tři kilometry sjezdovek v podobě třech modrých tratí. Sjezdovka je tak velmi vhodná pro rodiny s malými dětmi nebo na učení lyžování. Vleky zde mají dva. Nechybí ani dětská sjezdovka a Funpark pro teenagery s různými překážkami. Pro méně zdatné lyžaře se tedy jedná o doslova ideální lyžařský areál.

(Pokračování textu…)

Únor

Lyžování Sternstein Lifte – Bad Leonfelden

Lyžařské středisko Sternstein patří mezi malé, ale kvalitně vybavené areály. Středisko se nachází na rakouské straně Šumavy blízko lázeňského města Bad Leonfelden. České hranice jsou odtud pak vzdáleny pouhých 1.5 kilometru. Nejbližším českým městem je Vyšší Brod, ze kterého sem vede hlavní silnice číslo 161. Pro obyvatele Jižních Čech tak není žádný probléme sem vyrazit i na jednodenní lyžování.

  

Lyžařský areál se nachází na hoře Sternstein dosahující výšky 1122 metrů nad mořem. Sjezdovky protínají zdejší hustý les a tak mají příjemnou atmosféru. Celý areál vlastně stojí trochu bokem a v jeho těsné blízkosti není nic jiného než právě les.
Sternstein může celkem nabídnout 5 kilometrů sjezdovek rozdělených na čtyři tratě a to:

(Pokračování textu…)

Únor

Lyžování Hochficht rakouská Šumava

Kde se na Šumavě nejlíp lyžuje? Možná pro vás odpověď bude trochu překvapivá, ale v je to v Rakousku. Ano i Rakousko má svojí část Šumavy s velmi pěknými lyžařskými areály a ten v Hochfichtu / Smrčiny, patří k těm opravdu špičkovým. Celý areál se navíc nachází doslova jen pár desítek metrů od naší hranice. Dokonce se tvrdí, že Hochficht se vyrovná i menším Alpských střediskům, přitom je ale pro nás neskonale blíž.

  

Areál se nachází v nádherné lokalitě nedaleko obce Schwarzenberg im Mühlkreis. Pro bližší upřesnění je to velmi blízko bodu kde se střetávají hranice Česka, Rakouska a Německa. Z obcí na české straně je nejblíže Nová Pec nebo Nová Planá na druhém břehu Lipna. Zdejší sjezdovky se nacházejí na zalesněném hraniční hřebenu Šumavy / Böhmerwaldu. Z České strany se jedná o jednu z nejpřísněji chráněných zón národního parku. Všechny sjezdovky tak vedou nádhernou přírodou skrz lesy.

(Pokračování textu…)