O webu

Vítáme vás na cestovatelském webu HorniRakousy.cz.

Na těchto stránkách naleznete spoustu zajímavých informací o rakouské spolkové zemi Horní Rakousy nebo také Horní Rakousko (německy Oberösterreich). Cíl tohoto webu je představit vám tento krásný kout Rakouska, který máme my Češi navíc doslova dosah.

Horní Rakousy jsou jednou z devíti spolkových zemí. Nachází se na samém severu a sousedí například s Jižními Čechami nebo Bavorskem. Rozloha země je 11 980 km², což ho řadí na čtvrtou příčku z Rakouských zemí. Počet obyvatel je 1405.986, tedy třetí největší. Hlavním městem je Linec.

Horní Rakousy mají poměrně zajímavý ráz krajiny. Na severu jsou hory – Šumava tedy přesněji Český masiv, na jihu jsou opět hory a to Salzkammergutberge které náleží k Alpám. Nejvyšší hora je Hoher Dachstein s 2.995 m.n.m. Mezi tím vším uprostřed se pak v mírné pahorkatině proplétá evropský veletok Dunaj.

Horní Rakousy jsou velmi zajímavou zemí, která může nabídnout od špičkového lyžování až po bohatou kulturní a historickou tradici. Je zde nádherná příroda i starobylá města. A to všechno skutečně hned za našimi hranicemi.

Pevně věříme, že se vám informace obsažené na těchto stránkách budou hodit, a třeba vás i budou inspirovat k návštěvě této části Rakouska.

Příjemné čtení vám přeje

admin Vláďa Šubr