Bře 15

Spital am Pyhrn

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Spital am Pyhrn

Spital am Pyhrn menší je obec na jihu Horního Rakouska v okrese Kirchdorf an der Krems v historické části Traunviertel. Zdejší turistický region se jmenuje Pyhrn-Priel a je součástí Vápencových Alp. Obec má 2 201 stálých obyvatel (k 1. lednu 2011).  Nadmořská výška Spital am Pyhrn je 640 m.n.m.

Historie obce sahá do 12. století, kdy císař Jindřich II. daroval zdejší pozemky diecézi v Bamberku. Následně zde biskup Otto II. von Bamberg nechal vybudovat nemocnici. Z tohoto základu začala pomalu vyrůstat a rozšiřovat se nová obec. Toť také k vysvětlení jména „Spital am Pyhrn“.

Jinak co se týká podoby obce, tak ve středu leží právě budovy špitálu. Na severu areálu je místní kostel nebo spíše katedrála a na jihu jsou pak hospodářské budovy nemocnice. Velká část zbytku obce je pak umístěna kolem hlavní silnice (Pyhrnstrasse, Linzerstrasse).

Největší atrakcí v okolí je skalní soutěska Vogelgesang Klamm. Ta byla otevřena už v roce 1906 a těšit se zde můžete na schodiště, mosty a lávky nad strmými propastmi. Vše samozřejmě v nádherné přírodě. Vogelgesang Klamm je největší skalní soutěska v Horním Rakousku.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách obce www.spital-pyhrn.at.

  

Napiš komentář