Bře 20

Obec Ebensee

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Kostel v Ebensee

Ebensee je středně velké město v okrese Gmunden v historické části Horních Rakous zvané Traunviertel. Město má 7 871 obyvatel (k 1.lednu 2011). Ebensee leží v nadmořské výšce 443 metrů nad mořem na jižním břehu (konci) jezera Traunsee, které je jen tak mimochodem s 191 metry nejhlubším jezerem v Rakousku. Městem také protéká řeka Traum a k tomu ještě jeden menší potok. Historické jádro města je tak skoro ze všech stran obehnáno vodou. Ostatně voda si ani jiný směr najít nemůže, směrem na západ i východ už se zvedají hory.

Ebensee se dělí na menší části a vesničky v okolí a jsou to: Ebensee, Kohlstatt, Lahnstein, Langwies, Oberlangbath, Plankau, Rindbach, Roith, Trauneck a Unterlangbath.

Dlouhou dobu patřilo jezero i obec pod Bavorské vévodství. Teprve až roku 1180 získalo oblast Štýrsko. První oficiální písemná zmínka o městu ale pochází až z roku 1447, je ale nepochybné že tu lidé žili už mnohem dříve. Kolem roku 1600 se zde v hojné míře začala těžit a zpracovávat sůl. Proto zde byl postaven most Gosauzwang, kterým proudil roztok solanky. Tento most byl později zařazen na seznam kulturního dědictví UNESCO a dnes je oblíbeným cílem turistů.

  

Hotely u Ebensee

Zajímají vás špičkové hotely? Web Hotelove.cz vám je ukáže. A mimo to pro vás má spoustu zajímavých článků s tématikou cestování.

Co se týká dalších památek, je zajímavý například barokní kostel Ebensee z roku 1726 od architekta z Linze Johanna Michaela Prunnera. Za návštěvu stojí i dvě zdejší muzea. Jedno je historické a druhé se zaměřuje na soudobé dějiny. Obzvlášť nádherné jsou pak krápníkové jeskyně Gassel (Gasselhöhle) v nedaleké okolí.

Jinak je Ebensee příjemným a přívětivým městečkem. U jezera se nachází přístav pro malé lodě a téměř dvě stě metrů dlouhé molo, které může posloužit například k romantické procházce.

Více o městě a okolí se můžete dozvědět na oficiálních stránkách www.ebensee.at. Příjemnou zábavu!

  

Tags:

Napiš komentář