Dub 12

Město Ried im Innkreis

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Ried im Innkreis hlavní náměstíRied im Innkreis je sympatické rakouské okresní město, které najdete na mapě Rakouska ve stejnojmenném okrese. Město, které leží v Horních Rakousích, má v současné době něco málo přes 11 000 obyvatel. Ve městě najdete místní muzeum, městský bazén, veřejnou knihovnu, několik historických kostelů a celou řadu pěkných starobylých domů.

Historie města

První zmínky o městu jsou z roku 1136. V té době zde byl hrad, který patřil pánům z Riedu. Po dlouhé době však nešlo o rakouské město, protože k Rakousku byla obec Ried připojena až v roce 1779. V současnosti se jedná o krásné rakouské městečko, které má svůj starobylý nezaměnitelný ráz.

Památky města

Při prohlídce městem se určitě podívejte do starokatolického kostela Krista, který se nachází jen nedaleko od samotného centra města. Chrám byl vybudován v roce 1893 a hlavním architektem kostela byl Josef Prokopp z Vídně.

Ried je opravdu krásné i když obyčejné městečko.    Kostel je největší zdejší památkou.

Ve městě jsou ještě k vidění dva městské pivovary. Zvláště za pozornost stojí pivovar Kellerbrauerei Mitterbucher & Söhne, který byl založen už v roce 1446. Jedná se o vůbec nejstarší soukromý pivovar na rakouském území. Na hlavním náměstí jsou pak k vidění domy z 18. století a radniční budova, která se může pochlubit velmi štíhlou věžičkou. Na hlavním náměstí pak nelze přehlédnout krásná Dietmarova kašna z roku 1665. Velmi pěkné a malebné domy jsou ještě situované na ulici Kirchengasse, která vede k náměstí Kirchenplatze, kde stojí farní kostel svatého Petra a Pavla. Historické domy mají většinou světle žluté nebo světle modré pastelové barvy.

Kromě historických památek je obec Ried im Innkreis známá tím, že se zde vyrábí sportovní oblečení a výrobky. Sídlí zde totiž známá světová firma Fischer, která vyrábí zejména kvalitní sjezdové lyže, běžky, hokejky a tenisové rakety.

Město je čisté a krásně upravené.    Okolní krajina působí klidně a romanticky.

Zajímavosti v okolí

Zhruba dvacet kilometrů od města se nachází Reichersberg, což je velký augustiniánský klášter, který spatřil světlo světa už  roce 1084. Z původní stavby se však mnoho nedochovalo, protože klášter byl zničen rozsáhlým požárem v 17. století. Po velkém požáru však vznikla nová stavba, která nese různé architektonické prvky 18. století. Uvnitř stavby jsou k vidění četné fresky a zajímavé náhrobky.

Pět kilometrů od obce Ried im Innkreis se nachází malebný zámek z 18. století, který se jmenuje Aurolzmünster. Zámek s bílo žlutou fasádou je pěknou ukázkou bavorského stavitelského umění. Architektem celé stavby byl pasovský architekt A.Riva. Zámek stojí v obci Aurolzmünster, která má v současné době něco málo přes 2500 obyvatel.

Velké panorama města Ried im Innkreis v Dolních Rakousích.

Napiš komentář