Čvc 11

Lembach im Mühlkreis

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Lembach im Mühlkreis je malé městečko v okrese Rohrbach na severozápadě Horních Rakous. Trvale zde žije 1548 obyvatel (k datu 1. leden 2011). Nadmořská výška obce je 552 metrů. Obec leží v kopcovité krajině, která je hojně využívána k zemědělství. Kolem se nachází malé ale četné ostrůvky lesa.

  

První oficiální písemná zmínka o obci pochází z roku 1230, ale předpokládá se, že lidé zde žili už mnohem dříve. Po celý raný středověk město spadalo pod biskupství v Passau. Zdejší kraj byl už tehdy hodně zemědělský, proto se zde obzvláště tvrdě projevily rolnické bouře v květnu 1626. Během napoleonských válek bylo město několikrát obsazeno. V zápětí ale pro Lembach přišly šťastnější časy, když roku 1850 získalo práva trhu a tak povýšilo na město.

Jinak co říci o dnešním Lembachu? Jedná se o opravdu malé městečko, které v podstatě tvoří dvě hlavní ulice (Hanriederstraße a Falkensteinstraße), které se potkávají uprostřed. O podál je miniaturní náměstíčko. Směrem na jih jsou pak řídce roztroušené rodinné domky. Zatímco směrem na sever se nacházejí i některé zdejší firmy. Hned za nimi také vede hlavní silnice Tannberg Landesstraße.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách obce www.gemeinde-lembach.at.

  

Napiš komentář