Bře 15

Horská obec Hinterstoder

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Hinterstoder je obec v Horních Rakousech v okrese Kirchdorf an der Krems v oblasti Traunviertel. Obec má 924 obyvatel (k 1.lednu 2011) a leží v nadmořské výšce 591 metrů. Obec se nachází na samém jihu Horního Rakouska, hranice se Štýrskem jsou pak odtud vzdáleny pouhých 7 kilometrů. Zdejší oblast je velmi zajímavá a může se pochlubit opravdu krásnou přírodou. Pramení zde například řeka Steyr a všude kolem jsou vrcholky mohutných hor. Nejblíže je například Velké Priel (2514 m), Malý Priel (2134 m), Spitzmauer (2446 m) a také podhůří Warscheneck (2389 m).

  

Historie obce není nikterak bohatá. Na začátku příběhu bylo přetahování se o toto území mezi Bavorským a Rakouským vévodstvím. To bylo někdy v 12. století. Roku 1490 bylo město definitivně připadlo Rakousku a k části území kolem řeky Enns (do které se vlévá i Steyr). Během napoleonských válek pak byla obec hned několikrát obsazena. Roku 1918 se pak stalo definitivní součástí spolkové země Horní Rakousko.

  

Kdyby vás zajímalo jak Hinterstoder vypadá, tak se jedná o opravdu malé městečko. Většina budov je soustředěna kolem hlavní silnice, která vede souběžně s 200 metrů vzdálenou řekou. V centru je krásný kostelík z roku 1783 a také vyhlášené horské muzeum Alpineum, které získalo už mnoho ocenění. Přímo ve středu města je také stanice kabinové lanovky na horu Huttererhöß. Hlavní parkoviště, které má možná větší rozlohu než samotná obec, se pak nachází na východním okraji obce.

Více se dozvíte na oficiálních stránkách obce www.hinterstoder.ooe.gv.at.

Tags:

Napiš komentář