Kvě 11

Haslach an der Mühl

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Haslach an der Mühl (neboli Haslach u mlýna) je malé městečko v okrese Rohrbach nacházející se pouhé 4 kilometry od českých hranic. Trvale zde žije 2.551 obyvateli (k 1.1.2011). Nadmořská výška obce je 530 metrů. Haslach se nachází na soutoku dvou malých říček a to Velkého Mühlu (Großen Mühl) a Kameného Mühlu (Steinernen Mühl).

Když se podíváme trochu do historie, tak nálezy kamenných seker svědčí o tom, že zdejší oblast byla přechodně obydlena už v pravěku. Roku 1016 daroval zdejší území císař Jindřich II. klášteru Frauenkloster Niedernburg. Kolem roku 1231 zde vyrostly mlýny a s nimi i malá obec. V roce 1341 koupili zdejší panství Rožmberkové, kteří město a polnosti drželi až do roku 1599, kdy je Petr Vok z Rožmberka prodal pasovskému biskupovi Leopoldovi. Pak už byla historie Haslachu celkem klidná s výjimkou tragického roku 1826, kdy zde při velkém požáru lehlo popelem 144 domů a zemřelo 124 lidí.

  

Dnes je Haslach an der Mühl malé a poklidné městečko obklopené loukami a lesy. Historické jádro je malé a hodně kompaktní. Náměstí je podlouhlé a úzké. Nejzajímavější místní památky jsou Farní kostel Sv. Mikuláše a místní muzeum (zahrnuje také muzea šicích strojů a tkaní). Na severu města je pak malý kemp.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách www.haslach.at.

Napiš komentář