Čvc 11

Geinberg

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Geinberg je malé městečko na západě Horních Rakous v okrese Ried v Innviertelu. Trvale zde žije 1368 obyvatel (k 1. lednu 2011). Nadmořská výška obce 403 metrů. Až doposud tedy nic zajímavého, prostě jenom větší vesnice jakých jsou v Horních Rakousech stovky. To co už ale zajímavé je, jsou obrovské termální lázně, které zaujímají polovinu rozlohy obce.

Lázně tvoří rozsáhlý komplex budov. Na západě to jsou hlavně koupaliště s asi 10 velkými bazény a to jak pod střechou, tak venkovní. Směrem na východ se pak nacházejí hlavně ubytovací kapacity tvořené hotelem Vitalhotel Therme Geinberg (více na oficiálních stránkách www.therme-geinberg.at).

  

Zajímavé je, že i když se o horkých minerálních pramenech ve zdejší oblasti vědělo, tak na ně náhodou narazila v roce 1974 společnost OMV při průzkumech těžby ropy. A protože se zjistilo, že údajně patří k nejteplejším v celé Evropě, bylo by škoda je nevyužít. Bylo tedy rozhodnuto o stavbě rekreačního a lázeňského střediska. Základní kámen komplexu byl položen roku 1996 a v rekordně krátkém čase v roce 1998 zde byly otevřeny nové lázně Geinberg.

Jinak je Geinberg obyčejnou malou obcí a většina domů je soustředěna kolem dvou hlavních ulic Dorfstraße a Thermenstraße, které se potkávají uprostřed města.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách obce www.geinberg.ooe.gv.at.

  

Napiš komentář

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat