Bře 02

Frankenmarkt

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Frankenmarkt je menší městys v okrese Vöcklabruck na jihu Horních Rakous. Městečko má s 3 504  stálých obyvatel (k 1.lednu 2011) a nachází se v nadmořské výšce 536 metrů nad mořem. Frankenmarkt je také sídlem okresního soudu. Dalšími částmi obce, nebo vesničkami které jsou administrativně s Frankenmerkten spojeny jsou například: Asten, Auleiten, Buchscharten, Danzenreith, Frankenmarkt, Gries, Gstocket, Höhenwarth, Haitzenthal, Hauchhorn, Hussenreith, Kritzing, Kühschinken, Moos, Mühlberg, Piereth, Pointen, Röth, Raspoldsedt, Rudlberg, Schwaigern, Schwertfern, Stauf a Unterrain und Wimm.

  

Dnešní město Frankenmarkt vzniklo pravděpodobně kolem roku 1160 z tehdejšího „Habbingenu“, ale počátek osídlení místa je výrazně staršího data a sahá až do dob Římské říše. V roce 1236 Frankenmarkt povýšil císař Friedrich II. (1194-1250) na městys. V roce 1351 koupili zdejší panství Habsburkové. Poslední významnější dějinné události se s Frankenmarkt střetli mezi lety 1810 a 1816, kdy krátce patřil pod království Bavorské.

Jinak co více říci, městečko leží v kopcovité krajině, takže má krásné romantické panorama. Ale jinak se jedná o docela obyčejnou obec soustředěnou kolem hlavní silnice – ulice Hauptstrasse.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.frankenmarkt.eu.

Napiš komentář