Bře 20

Andorf blízko Bavorska

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Krajina kolem Andorfu

Andorf je středně velké město v Horním Rakousku v okrese Schärding v historickém území Innviertel, které se nachází u hranic s Bavorskem. Andorf má 5 064 stálých obyvatel (k 1.lednu 2011) a je sídlem mnoha úřadů. Nadmořská výška obce je 346 metrů nad mořem. Administrativně se město skládá ze sedmi částí: Andorf, Burgerding, Heitzing, Kurzenkirchen, Oberndorf, Schulleredt und Teuflau.

První písemná zmínka o městu pochází z roku 1122. Během historie zdejší oblast velmi často patřila pod Bavorsko. A to například i během napoleonských válek v 19. století. Po obnovení Rakouska v roce 1945 se Andorf stal definitivní součástí spolkové země Horních Rakous.

Co se týká památek, které se ve městě dochovaly, tak jde hlavně o farní kostel svatého Štěpána, který má nádherný 12 metrů vysoký oltář od slavného sochaře Thomase Schwanthalera. Díla tohoto věhlasného mistra je možné najít i v druhém městském kostele Sebastian am Ried (Riedkirche). V Andorfu je také zajímavé muzeum (Innviertler Freilichtmuseum Brunnbauerhof).
Město Andorf má poměrně kompaktní tvar. Na západě města se nachází vlakové nádraží. Přes střed obce pak vede říčka Pram. Historické jádro je velmi malé a kromě zmíněných kostelů, zde zas až tak nic zajímavého k vidění není.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.andorf.at.

Napiš komentář