Úno 01

Lyžování Sternstein Lifte – Bad Leonfelden

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Lyžování

Lyžařské středisko Sternstein patří mezi malé, ale kvalitně vybavené areály. Středisko se nachází na rakouské straně Šumavy blízko lázeňského města Bad Leonfelden. České hranice jsou odtud pak vzdáleny pouhých 1.5 kilometru. Nejbližším českým městem je Vyšší Brod, ze kterého sem vede hlavní silnice číslo 161. Pro obyvatele Jižních Čech tak není žádný probléme sem vyrazit i na jednodenní lyžování.

  

Lyžařský areál se nachází na hoře Sternstein dosahující výšky 1122 metrů nad mořem. Sjezdovky protínají zdejší hustý les a tak mají příjemnou atmosféru. Celý areál vlastně stojí trochu bokem a v jeho těsné blízkosti není nic jiného než právě les.
Sternstein může celkem nabídnout 5 kilometrů sjezdovek rozdělených na čtyři tratě a to:

  • 1. Standardabfahrt 1600 m – červená
  • 2. Schlepplifthang 800 m – červená
  • 3. Familienabfahrt 1050 m – modrá
  • 4. Slalomhang 1550 m – červená

Všem lyžařům pak slouží jedna kabinová šestimístná lanovka, jedna sedačková lanovka a také jeden vlek. Pro děti je pak připraveno tréninkové hřiště s malým 174 metrů dlouhým pásovým vlekem.

  

Ceny jsou zde také poměrně příznivé. Celodenní pernamentka pro dospělého vyjde na 22 euro, což je asi polovina toho co stojí ve velkých alpských střediscích.

  

Pod sjezdovkou je možné se občerstvit, v okolí je také možnost se i ubytovat. Blízké lázeňské město Bad Leonfelden nabízí bohaté možnosti relaxace.

Nezapomínají zde ani na milovníky běžkování, pro které zde pravidelně upravují na 16 kilometrů tratí.

Sjezdovky: 5 kilometrů
Sezóna: 22.prosince – 30.dubna
Provozní doba: 08:30 – 16:15
Ceny: 1 den / dospělý 24 €, děti 14 €

Oficiální webové stránky (i v češtině) www.sternstein.at

Mapa sjezdovek na Sternsteinu

Tags:

Napiš komentář