Úno 23

Lyžování Hochficht rakouská Šumava

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Lyžování

Kde se na Šumavě nejlíp lyžuje? Možná pro vás odpověď bude trochu překvapivá, ale v je to v Rakousku. Ano i Rakousko má svojí část Šumavy s velmi pěknými lyžařskými areály a ten v Hochfichtu / Smrčiny, patří k těm opravdu špičkovým. Celý areál se navíc nachází doslova jen pár desítek metrů od naší hranice. Dokonce se tvrdí, že Hochficht se vyrovná i menším Alpských střediskům, přitom je ale pro nás neskonale blíž.

  

Areál se nachází v nádherné lokalitě nedaleko obce Schwarzenberg im Mühlkreis. Pro bližší upřesnění je to velmi blízko bodu kde se střetávají hranice Česka, Rakouska a Německa. Z obcí na české straně je nejblíže Nová Pec nebo Nová Planá na druhém břehu Lipna. Zdejší sjezdovky se nacházejí na zalesněném hraniční hřebenu Šumavy / Böhmerwaldu. Z České strany se jedná o jednu z nejpřísněji chráněných zón národního parku. Všechny sjezdovky tak vedou nádhernou přírodou skrz lesy.

Jízda na zdejších sjezdovkách vám chvílemi dá pocit, že jste se ocitli úplně mimo civilizaci, protože na dohled opravdu není téměř nic jiného než stromy.

Do areálu patří celkem 11. sjezdovek. Ty se nacházejí na svazích třech kopců. Dva leží přímo na česko-rakouské hranici třetí je naproti nim. Nejvyšší horou jsou samozřejmě Smrčiny / Hochficht (1 338 m.n.m), po kterém má ostatně celý areál jméno. Druhá sjezdovka končící u české hranice pak vede na nižší Hraničník / Reischlberg (1 283 m.n.m.). Třetím nejmenším kopcem, který už leží v rakouském vnitrozemí je Zwieselberg (1 163 m.n.n). Mezi těmito třemi hlavními sjezdovkami se nachází údolí, kde je několik menších vleků a také restaurace.

  

Lyžování je zde opravdu nádherné, takže pokud máte tu možnost, opravdu vám doporučujeme se sem vydat. Nakonec vám ještě doporučíme pečlivě si naplánovat trasu kudy se pojedete, protože je areál v přírodě, bývá se sem za kalamity někdy obtížné dostat. Problém bývá hlavně, když pojedete přes bývalý hraniční přechod Zadní Zvonková / Schöneben, kde jsou pak úzké silnice.

Celková délka sjezdovek: 20 km (hlavně červené tratě)
Počet lanovek / vleků: 3 / 8
Umělé zasněžování: 80 % sjezdovek
Nadmořská výška: 930 1 330 metrů
Denní permanentka dospělí / děti: 31 / 19 €

Oficiální web střediska: www.hochficht.at (v češtině)

Mapa vleků a sjezdovek Hochficht

 

Tags:

Napiš komentář