Úno 01

Lyžařský areál Sandl – Viehberg

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Lyžování

Malý ski areál Sandl – Viehberg se nachází na rakouské straně Šumavy pod městečkem Sandl. České hranice jsou odtud vzdáleny cca 5 kilometrů a nejbližším českým městem jsou Kaplice. Silnice sem sice vede trochu zajížďkou přes přechod Dolní Dvořiště i tak ale není problém se sem poměrně rychle dostat z Jižních Čech.

Viehberg je malý ale poměrně pěkný lyžařský areál. Sjezdovky se nacházejí na kopci Viehberg (výška 1 112 m.n.m.) a jsou po celé délce obklopeny lesem. Konec sjezdovek se pak nachází přímo na okraji malého městečka Sandl.

  

Na lyžaře zde čekají tři kilometry sjezdovek v podobě třech modrých tratí. Sjezdovka je tak velmi vhodná pro rodiny s malými dětmi nebo na učení lyžování. Vleky zde mají dva. Nechybí ani dětská sjezdovka a Funpark pro teenagery s různými překážkami. Pro méně zdatné lyžaře se tedy jedná o doslova ideální lyžařský areál.

  

Lyžařská sezóna zde trvá od půlky prosince do konce února. Ceny jsou zde oproti alpským střediskům opravdu nízké a celodenní pernamentka pro dospělého vyjde na 18 euro. U sjezdovky se můžete také přímo ubytovat v horské chatě na Viehbergu.

Sjezdovky: 3 kilometry
Sezóna: 24.prosince – 26.února
Provozní doba: 09:00 – 16:00
Ceny: 1 den / dospělý 18 €, děti 13,5 €

Oficiální webové stránky (v češtině) www.viehberg.at

Napiš komentář